Superbugy by mohly do roku 2050 zabít 10 milionů lidí ročně – 24 Global News | Latest International Breaking News Today

Superbugy by mohly do roku 2050 zabít 10 milionů lidí ročně – Latest International Breaking News Today


Podle CNN zemře do roku 2050 na infekce superbakterií každý rok 10 milionů lidí – to je jedna osoba každé tři sekundy kvůli bakteriím odolným vůči lékům . Naštěstí vědci našli i možné řešení: jednoho z nejstarších predátorů přírody, bakteriofágy, tedy viry schopné infikovat bakterie.

Tyto mikroskopické organismy již zachránily životy mnoha pacientům, kteří umírali na infekce superbakterií, a v současné době probíhají klinické studie, aby se zjistilo, zda by skutečně mohly být možným řešením rostoucího problému bakterií odolných vůči antibiotikům.

Jen ve Spojených státech se každý rok vyskytne více než 2,8 milionu infekcí superbugem. Tyto infekce jsou však naléhavou globální hrozbou pro veřejné zdraví, přičemž statistika z roku 2019 uvádí, že celosvětově zabijí 5 milionů lidí.

„Odhaduje se, že do roku 2050 zemře 10 milionů lidí ročně – nebo jeden člověk každé tři sekundy – na infekci superbug,“ řekla epidemioložka infekčních chorob Steffanie Strathdeeová , která od roku 2016 zkoumá bakteriofágy a zachránila život svému manželovi superbug, umíral na infekci.

článek pokračuje na další stránce..

-24 Global News | Latest International Breaking News Today
#Superbugy #mohly #roku #zabít #milionů #lidí #ročně

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top