Takhle se lyžovalo v Praze za Rakousko-Uherska. První sjezdovka byla na Václaváku – 24 Global News | Latest International Breaking News Today

Takhle se lyžovalo v Praze za Rakousko-Uherska. První sjezdovka byla na Václaváku – Latest International Breaking News Today


Čistý vzduch, svěží modré nebe a zasněžené svahy tvoří klíčové prvky pro skvělou zimní dovolenou. Pro mnoho obyvatel České republiky se zimní sporty, jako je lyžování, staly oblíbenou formou zábavy. Sjezdové a běžecké lyžování a také snowboarding patří mezi nejpopulárnější rekreační aktivity.

Jen málokdo si uvědomuje, že historie lyžování v České republice sahá až do zajímavého období v Praze během Rakousko-Uherska. Podívejme se zpět do minulosti a objevme, jak se lyžování dostalo do centra Prahy, kde lidé kdysi provozovali tento sport přímo na Václavském náměstí.

Josef Rössler-Ořovský byl mužem s velkým zájmem o různé sporty, včetně veslování, tenisu, fotbalu, atletiky, plachtění, kanoistiky a hokeje. Jeho vášeň pro sport byla nesmírná. Dokonce založil tenisový klub a uspořádal první zápas mezi dvěma legendárními fotbalovými týmy v Praze, Spartou a Slavií. Nicméně to bylo lyžování, které díky němu našlo své místo v historii.

článek pokračuje na další stránce..

-24 Global News | Latest International Breaking News Today
#Takhle #lyžovalo #Praze #RakouskoUherska #První #sjezdovka #byla #Václaváku

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top